Kłodzko - www.klodzko.pl

Park Miniatur Minieuroland w Kłodzku to wyjątkowe miejsce, w którym dzieci i dorośli mogą poczuć się jak bohaterowie bajkowej opowieści. Niczym olbrzym Guliwer odkryją niezwykłe zakątki naszej planety, zwiedzając miniaturowe zabytki oraz słynne budowle z Polski, Europy i świata. W czasie przystanków w całodniowej wyprawie poznają piękne i niespotykane drzewa oraz krzewy - być może równie magiczne jak te, które spotkała Alicja w Krainie Czarów?

Na powierzchni ponad 20 000 m2  znajduje się park miniatur z przepiękną architekturą terenów zielonych, tworzącą arboretum. W wyjątkowym ogrodzie można podziwiać ponad 40 misternie wykonanych makiet oraz unikalną roślinność z najlepszych szkółek ogrodniczych z Polski, Belgii i Holandii. Od czerwca do listopada odbywa się tu Festiwal Kwiatów. W ramach tego wydarzenia przez pełne pięć miesięcy goście mogą nacieszyć zmysły ponad siedemdziesięcioma tysiącami kwiatów jednorocznych. Minieuroland zamienia się wówczas w największy ogród kwiatowy w Polsce. Przystankami w niezwykłej podróży są klimatyczne altanki, wydzielone strefy relaksu, punkty z gastronomią oraz nowoczesny plac zabaw dla dzieci. Dodatkowo goście mogą skorzystać z mobilnego przewodnika - bezpłatnej aplikacji na smartfony. Zachętą w poznawaniu ciekawostek o zabytkach jest także gra terenowa, rozdawana w formie książeczki-paszportu, który stanowi jednocześnie pamiątkę z wizyty w Minieurolandzie.

W parku miniatur można zobaczyć zabytki z Kłodzka i najbliższych okolic, które stanowią inspirację do poznawania tego regionu oraz odkrywania go z innej niż dotychczas perspektywy. Warto połączyć wizytę w Minieurolandzie ze zwiedzaniem miasta oraz twierdzy kłodzkiej, która robi ogromne wrażenie zarówno w miniaturze, jak i w rzeczywistych rozmiarach.

Park Miniatur Minieuroland jest miejscem rekreacji i rozrywki dla całych rodzin. Oferta parku jest dostosowana do różnych grup wiekowych i uwzględnia potrzeby osób niepełnosprawnych. Przestronne alejki umożliwiają swobodny spacer z wózkiem dziecięcym oraz komfortowe przemieszczanie się na wózku inwalidzkim.

57-300 Kłodzko, ul. Noworudzka 11
tel.: +48 792 444 333
mailto:biuro@minieuroland.pl
http://minieuroland.pl/

Polecamy w serwisie

informacja o dofinansowaniu z UE

Projekt "Budowa innowacyjnych e-usług w Gminie Miejskiej Kłodzko" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 oraz budżetu Gminy Miejskiej Kłodzko

Drogi czytelniku, w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe które pozostawiasz podczas korzystania ze strony klodzko.pl. Dokładne informacje na ten temat oraz na temat plików cookie znajdziesz w klauzuli informacyjnej. Klikając przycisk „OK” lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies. Wyrażenie zgody jest dobrowolne!