Kłodzko - www.klodzko.pl

Jacek Bogusław Lalak
FOTOGRAFIA
29 lipca 2022 | 17.00, KOK, Galeria Sztuki pARTer

Jacek Lalak absolwent Politechniki Poznańskiej, związany z dolnośląskim środowiskiem fotograficznym - od 1974 mieszka, pracuje, tworzy we Wrocławiu Był instruktorem do spraw fotografii we wrocławskim Młodzieżowym Domu Kultury im. Mikołaja Kopernika oraz wieloletnim pracownikiem Wrocławskich Szkół Fotograficznych PHO-BOS i AFA. Fotografuje od początku lat 70. XX wieku. Miejsce szczególne w jego twórczości zajmuje fotografia aktu, fotografia kreacyjna, fotografia portretowa - w dużej części powstająca w technice monochromatycznej, w technikach szlachetnych m.in. takich jak guma dwuchromianowa. W drugiej połowie lat 70. XX wieku był kuratorem sekcji fotograficznej funkcjonującej przy Klubie 1212 - w Teatrze Polskim we Wrocławiu. W latach 80. XX wieku był związany z wrocławską galerią Foto-Medium-Art oraz z Zespołem Roboczym 4.

Jacek Lalak jest autorem oraz współautorem licznych wystaw fotograficznych indywidualnych i zbiorowych - w Polsce i za granicą. W 1999 był kuratorem Pleneru Form Fotograficznych w Kostrzynie nad Odrą. Jest członkiem rzeczywistym Okręgu Dolnośląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików.

W 2011 za twórczość fotograficzną i działalność na rzecz fotografii został uhonorowany Nagrodą Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

W 2017 został odznaczony Odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Fotografie Jacka Lalaka znajdują się m.in. w zbiorach Watykanu

Polecamy w serwisie

informacja o dofinansowaniu z UE

Projekt "Budowa innowacyjnych e-usług w Gminie Miejskiej Kłodzko" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 oraz budżetu Gminy Miejskiej Kłodzko

Drogi czytelniku, w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe które pozostawiasz podczas korzystania ze strony klodzko.pl. Dokładne informacje na ten temat oraz na temat plików cookie znajdziesz w klauzuli informacyjnej. Klikając przycisk „OK” lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies. Wyrażenie zgody jest dobrowolne!