W ubiegłą sobotę (1 czerwca) w Świdnicy sezon letni został oficjalnie otwarty, zapowiadając festiwal wrażeń.

Ciepła pogoda przyciągnęła wielu odwiedzających na świdnicki rynek, którego część stała się obozem wojskowym, ponieważ historia wojskowości to temat, który będzie nam towarzyszyć tego lata. Były prezentacje broni, pokaz artylerii i piechoty w stylowych mundurach, pokaz musztry, nauka gier i zabaw średniowiecznych oraz różne warsztaty.


Ale festiwal wrażeń zaoferuje nam znacznie więcej. W ośmiu lokalizacjach po stronie czeskiej i polskiej został na ten sezon przygotowany specjalny program, regularnie powtarzany przez całe wakacje w określony dzień tygodnia. Poznasz smutki i przyjemności życia wojskowego.

W Kłodzku akcja promocyjna odbędzie się na Twierdzy Kłodzko pod hasłem „Zostań rekrutem XVIII wiecznej Twierdzy Kłodzko”

Podczas wakacyjnych wtorków obszar przed Twierdzą Kłodzko zmieni się w strefę radości i zabaw dla całej rodziny. W ramach nietradycyjnej, interaktywnej przygody wraz z animatorami w mundurach epoki napoleońskiej przeniesiemy Państwa w dawne czasy. Sprawimy by w niepowtarzalnej atmosferze Twierdzy Kłodzko na kilka chwil zapomnieli Państwo o codziennym życiu i dali się porwać urokowi i magii dawnej epoki. Gwarantujemy, że nie będą Państwo chcieli szybko odjeżdżać, za to chętnie odwiedzą Nas ponownie. Jak wygląda XIX-wieczna armata? Co to są korytarze kontrminerskie? Jaka była rola dowódcy twierdzy? Czym jest 47 Pruski Pułk Piechoty? Po odpowiedzi na te i inne pytania zapraszamy na Twierdzę Kłodzko - do udziału w autorskim programie skierowanym do dzieci i młodzieży pod tytułem "Zostań rekrutem XVIII wiecznej Twierdzy Kłodzko” - stań się częścią załogi fortecznej i poczuj trudy ciężkiej, żołnierskiej służby na Twierdzy!

W ramach Projektu w Kłodzku zaplanowane zostały:

  • szkolenie artyleryjskie - szkolenie przy replice XVIII wiecznej armaty, zasada działania i obsługa z użyciem oryginalnych komend, wystrzał na wiwat;
  • szkolenie na muszkietera - nauka musztry oraz nauka obsługi XVIII wiecznego karabinu skałkowego, pokaz wystrzału;
  • szkolenie na minera, mini wykład o korytarzach kontrminerskich, zadania w podziemnych chodnikach kontrminowych - np. odszukiwanie w podziemnym labiryncie ukrytych woreczków z prochem;
  • szkolenie na oficera kwatermistrza - mini wykład o roli dowódców twierdzy, gry i zabawy logiczne w fosach twierdzy lub kazamatach. Prezentacja sposobów funkcjonowania różnych obiektów Twierdzy Kłodzko (np. Wielki Kleszcz, Donjon...)


Zapraszamy w każdy wtorek lipca i sierpnia 2019 w godz.: 12:00 – 14:00
maks. 30 osób/grupę - polecamy rezerwacje pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

więcej informacji na stronie festiwalwrazen.pl