Kłodzko - www.klodzko.pl

Choć granice są obecnie otwarte, nikt nie wiedział jaka sytuacja czeka nas latem. Z tego powodu Trzecia edycja Festiwalu Wrażeń, która miała się odbyć w lipcu i sierpniu tego roku, została przeniesiona na rok 2021.

Program festiwalu pozostaje ten sam i można go znaleźć na stronie www.festiwalwrazen.pl. Przygotowywanych jest dziewięć różnych wydarzeń, podczas których uczestnicy zapoznają się z różnymi rzemiosłami, regionalnymi zwyczajami lub tradycyjnymi potrawami i ich produkcją.

W Kłodzku zapoznamy się ze średniowieczną modą, tradycyjnymi tańcami oraz zwyczajami regionalnymi. W Hronovie przypomnimy sobie ponad dwustuletnią historię teatru amatorskiego, bez której nie możemy sobie nawet przedstawić dzisiejszego Hronova. Sztukę rękodzielniczą naszych przodków poznamy za pośrednictwem różnych rzemiosł. W Czermnej koło Kudowy-Zdrój wyprodukujemy glinianą miseczkę na kole gancarskim, na zamku Adršpach nauczymy się tkać. W Dusznikach-Zdroju w Muzeum Papiernictwa wykonamy własny papier zdobiony a w drewnianym Domu Zrębowym w Policach spróbujemy odlać kafle z gipsu. Jak smakują tradycje sprawdzimy w skansenie w Pstrążnej, gdzie wypieczemy sobie chleb w klasycznym piecu. Nie będzie również brakowało bajek regionalnych, które czekają na nas w Domku Boženy Němcové w Červeném Kostelcu. W Świdnicy w Muzeum Dawnego Kupiectwa dowiemy się jak wyglądały dawniej sklepy i jak właściwe to wszystko funkcjonowało.

Zapraszamy Państwa do bogatego programu, który przypomni o żywych i zapomnianych tradycjach naszego regionu.


"Festiwal wrażeń" to Polsko-czeski projekt, którego głównym celem jest zwiększenie wykorzystania potencjału turystycznego na pograniczu oraz stworzenie wspólnej oferty promocyjnej zwiększającej mobilność turystów. Podstawą realizacji projektu jest założenie, że o atrakcyjności turystycznej decydują w znacznej mierze przeżycia i wrażenia, a ma ich dostarczyć właśnie „Festiwal Wrażeń”. Podczas trzech letnich sezonów wakacyjnych w różnych obiektach turystycznych po stronie czeskiej i polskiej będą się odbywały imprezy dostarczające unikalnych przeżyć i wrażeń. Dzięki temu odwiedzający nas turyści będą nie tylko biernymi odbiorcami zwiedzającymi muzea czy zabytki, ale także uczestnikami wydarzeń, eksperymentatorami, wytwórcami, czy graczami itp. Tematami przedmiotowych imprez zapewniających wrażenia będą osobowości, historia wojskowości oraz tradycja. Każdego roku imprezy koncentrowały się będą na jednym z podanych powyżej motywów.

Polecamy w serwisie

informacja o dofinansowaniu z UE

Projekt "Budowa innowacyjnych e-usług w Gminie Miejskiej Kłodzko" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 oraz budżetu Gminy Miejskiej Kłodzko

Drogi czytelniku, w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe które pozostawiasz podczas korzystania ze strony klodzko.pl. Dokładne informacje na ten temat oraz na temat plików cookie znajdziesz w klauzuli informacyjnej. Klikając przycisk „OK” lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies. Wyrażenie zgody jest dobrowolne!