Kłodzko - www.klodzko.pl

OBWIESZCZENIE

Informujemy, iż na podstawie art.6 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. 2021.poz.888) w dniu 08.09.2021 r.
Burmistrz Miasta Kłodzka przystąpił do


kontroli przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie Gminy Miejskiej Kłodzko


w zakresie posiadania przez nich aktualnych umów na odbiór odpadów komunalnych. Właściciele nieruchomości, którzy pozbywają się odpadów komunalnych a którzy nie są zobligowani do ponoszenia opłat za gospodarowanie odpadami na rzecz gminy są zobowiązani do zawarcia umowy na odbiór odpadów z wybranym przedsiębiorcą odbierającym odpady komunalne, wpisanym do rejestru działalności regulowanej prowadzonego przez Burmistrza Miasta Kłodzka.

Właściciele nieruchomości niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne zobowiązani są do przedstawienia w tutejszym Urzędzie następujących dokumentów:
1. Umowa na odbiór odpadów komunalnych z miejsca prowadzenia działalności gospodarczej,
2. Dowody uiszczenia opłaty za odbiór odpadów komunalnych za ostatnie 3 miesiące wykonanej usługi z miejsca prowadzenia działalności gospodarczej,
3. Przekazania informacji na temat szczegółowej lokalizacji pojemników do gromadzenia odpadów komunalnych
w terminie do dnia 01 października 2021 r.

Dokumenty należy przekazać do urzędu w formie:
1. elektronicznej, na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub
2. papierowej: wysyłając na adres Urzędu Miasta w Kłodzku, Pl. B. Chrobrego 1,
57-300 Kłodzko lub
3. składając osobiście poprzez Biuro Obsługi Ludności Urzędu Miasta w Kłodzku (mieszczące się na parterze budynku ratusza).

Przypominamy ponadto podmiotom prowadzącym działalność gospodarczą,że niedopuszczalne jest mieszanie odpadów komunalnych z gospodarstwa domowego z odpadami powstającymi na skutek prowadzonej działalności gospodarczej.

Jednocześnie informujemy, że przedsiębiorcom nie posiadającym aktualnej umowy na odbieranie odpadów komunalnych, grozi kara grzywny (art. 10 ust.2 ww. ustawy). 

Polecamy w serwisie

informacja o dofinansowaniu z UE

Projekt "Budowa innowacyjnych e-usług w Gminie Miejskiej Kłodzko" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 oraz budżetu Gminy Miejskiej Kłodzko

Drogi czytelniku, w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe które pozostawiasz podczas korzystania ze strony klodzko.pl. Dokładne informacje na ten temat oraz na temat plików cookie znajdziesz w klauzuli informacyjnej. Klikając przycisk „OK” lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies. Wyrażenie zgody jest dobrowolne!