Kłodzko - www.klodzko.pl

Eko Piknik

Wszyscy możemy zadbać o naszą Matkę Ziemię. Bo - wszyscy dobrze wiemy, że Nasza planeta jest zagrożona działaniami ludzkimi.

Eko Piknik to dobry moment, na poszerzenie swojej świadomości, jak w prosty sposób, codziennymi działaniami, możemy przyczynić się do dbania o Ziemię, o naturę, o swoje zdrowie, o siebie wzajemnie. Bycie eko jest modne! Bycie eko jest proste!

Eko Piknik to duża dawka praktycznej wiedzy z zakresu ekologii. Podczas spotkań online z ekspertami, bawiąc się i integrując, poznamy zasady zero „waste”, ponownego używania produktów, wspomagających ekologię, a także pomysłów na to, jak nie marnować żywności.

Głównym elementem Pikniku będzie warsztat podczas którego skupimy się na ekologicznych uprawach w domu oraz ogrodzie, a także pozyskaniu wiedzy na temat gromadzenia, a później wykorzystywania wody deszczowej.

Również coś dla oka! Stworzymy wspólnie piękne, zielone kompozycje w tym Las w szkle, kompozycje z tropikalnych roślin, które stworzą w domach niecodzienny, egzotyczny klimat, a także kompozycje z ziół.

Docenimy również to co posiadamy. A największym walorem naszego terenu są góry i rozbudowana gałąź turystyki. O tym jak ważne dla naszego zdrowia są górskie wycieczki, turystyka rowerowa i wykorzystywanie roweru w miejskich warunkach, będziemy rozmawiać z doświadczonymi ludźmi z branży.

Jeśli cenisz sobie naturę, chcesz być eko, chcesz zadbać o środowisko i swoje zdrowie, nie może zabraknąć Cię na Eko Pikniku!

 

https://www.facebook.com/SmartCityKlodzko/

https://www.facebook.com/zagajnik.rosliny/

Polecamy w serwisie

informacja o dofinansowaniu z UE

Projekt "Budowa innowacyjnych e-usług w Gminie Miejskiej Kłodzko" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 oraz budżetu Gminy Miejskiej Kłodzko

Drogi czytelniku, w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe które pozostawiasz podczas korzystania ze strony klodzko.pl. Dokładne informacje na ten temat oraz na temat plików cookie znajdziesz w klauzuli informacyjnej. Klikając przycisk „OK” lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies. Wyrażenie zgody jest dobrowolne!