XIX DZIEŃ AKORDEONU

To impreza z tradycją wieloletnią. Pomysłodawcą i organizatorem jest nauczyciel dyplomowany prowadzący klasę akordeonu w PSM w Kłodzku.

Ideą przewodnią było prezentowanie słuchaczom możliwości brzmieniowych instrumentu koncertowego oraz możliwości wykonawczych muzyki tworzonej od epoki Baroku po Współczesność.

Repertuar obejmuje szlagiery muzyki klasycznej pisanej na inne instrumenty a transkrybowanej na akordeon, oraz utwory z literatury oryginalnej. Tak będzie również w tym roku. Usłyszymy m.in. arię J. S. Bacha, Taniec z szablami A. Chaczaturiana, Wiosnę z czterech pór roku A. Vivaldiego i oczywiście utwory Piazzoli i Galiano.

W związku z pojawieniem się na rynku obok akordeonu koncertowego, akordeonu cyfrowego, słuchacze mają okazję zapoznać się z nowymi możliwościami tego instrumentu, co doskonale prezentuje Art Acc Duo.

Natomiast nową propozycją programową, po raz pierwszy prezentowaną na Dniu akordeonu, jest występ Amalgalis Duo. W programie koncertu są tez niespodzianki muzyczne, ale zdradzać ich przed koncertem nie będziemy.


Bilety są dostępne w sprzedaży w kasie KOK oraz  w sprzedaży elektronicznej https://iframe109.biletyna.pl/event/view/id/136477