Kłodzko - www.klodzko.pl

Teatr w Małym mieście

Data
30.07.2020 16:00 - 18:30
URL
http://www.centrum.klodzko.pl

Opis

Jest to projekt edukacyjny, nastawiony na upowszechnianie teatru w małych miasteczkach, oddalonych od instytucji teatralnych. W tym roku odbędzie się już VIII jego edycja. Dotrzemy do 19 miast. Projekt polegać będzie na jednodniowych spotkaniach mieszkańców z teatrem. W ramach spotkań w miasteczkach zaprezentowane zostaną 1-2 spektakle plenerowe, przeznaczone dla widowni dziecięcej i/lub dorosłej.

W Kłodzku pokażemy spektakle Teatru Łata z Poznania 30 lipca o godz. 16.00 i 17.15  (miejsce: Park Przyjaźni Wojsk Górskich w Kłodzku).


„Morskie opowieści”
To spektakl utrzymany w konwencji teatru ruchu, rzadko spotykanej wśród propozycji dla dzieci. Dzięki lekkiej formie z wyraźnymi odniesieniami do slapstiku rodem z niemego kina jest wspaniałą atrakcją dla całych rodzin, bowiem uczy i bawi jak filmy z Charlie Chaplinem.

Przesłaniem spektaklu jest myśl, iż ciągle czegoś szukamy nie dostrzegając, że to, co najcenniejsze jest tuż obok nas.

FABUŁA:
Spektakl opowiada historię pary bohaterów, którzy nie mogąc zaciągnąć się na żaden okręt postanawiają wziąć los we własne ręce i zbudować statek, na którym wyruszą w rejs.
Jak to bywa na morskich szlakach – czekać ich tam będzie mnóstwo przygód.  Nasi bohaterowie stoczą bitwę morską, będą musieli walczyć z żywiołem podczas burzy,
stanąć oko w oko z groźną ośmiornicą aż wylądują na pozornie bezludnej wyspie… Choć początkowe relacje między głównymi bohaterami nie należą do najbardziej udanych, to wspólne przygody zacieśniają ich więzi, co w finale kiełkuje prawdziwym uczuciem. Jest to więc spektakl nie tylko o odwiecznym pragnieniu i poszukiwaniu przygód ale i o znalezieniu prawdziwego skarbu jakim jest przyjaźń. Spektakl podbija publiczność w kraju i za granicą - prezentowany był m. in. na Międzynarodowych Festiwalach Teatralnych dla Dzieci i Młodego Widza w Austrii i Palestynie.„Podróże dookoła świata”
 Interaktywny program teatralny dla dzieci, podczas którego widzowie wraz z aktorami odwiedzają najdalsze zakątki świata. Magiczna podróż zawiedzie ich na Dziki Zachód, do Hiszpanii, do Afryki, do Mroźnej Krainy Eskimosów i do Szkocji. W każdym zakątku świata dzieci poznają specyfikę danego rejonu uczestnicząc w charakterystycznych zabawach i etiudach teatralnych, prowadzonych przy typowej dla danego miejsca muzyce.  Jest to dynamiczny spektakl, pełen balonowych niespodzianek, okraszony deszczem wystrzałowych konfetti, w który chętnie włączają się również i dorośli. 

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury” oraz ze środków Fundacji PZU.

Polecamy w serwisie

stopka UE

Projekt "Budowa innowacyjnych e-usług w Gminie Miejskiej Kłodzko" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 oraz budżetu Gminy Miejskiej Kłodzko

Drogi czytelniku, w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe które pozostawiasz podczas korzystania ze strony klodzko.pl. Dokładne informacje na ten temat oraz na temat plików cookie znajdziesz w klauzuli informacyjnej. Klikając przycisk „OK” lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies. Wyrażenie zgody jest dobrowolne!