Kłodzko - www.klodzko.pl

SEZON 2020

Data
26.06.2020 - 19.07.2020
Lokalizacja
Kłodzki Ośrodek Kultury
URL
http://www.centrum.klodzko.pl

Opis

Zapraszamy na wystawę prac uczestników Dużego Studia Plastycznego do Galerii Sztuki pARTer Kłodzkiego Ośrodka Kultury. Prezentowane prace oddają różne techniki malarskie, różnorodność kolorytów i tematów oraz bardzo wysoki poziom naszych artystów plastyków.

Wystawę można zobaczyć w terminie od 26 czerwca do 19 lipca.

Studio plastyczne powstało jesienią 1987 roku. Założycielem grupy był charyzmatyczny pedagog i znakomity plastyk, przedwcześnie zmarły Andrzej Flis. Artysta skupiał wokół siebie młodych twórców, którzy zasilili później środowisko kłodzkich plastyków, nauczycieli sztuki i architektów. Uczestnicy zajęć w młodzieżowym studiu plastycznym prezentowali swoje prace na cyklicznych wystawach pod nazwą SEZON (`88, `89, `93). Od 1995 roku tradycje edukacji plastycznej młodzieży i dorosłych przejął wychowanek Andrzeja Flisa artysta plastyk Bogdan Wieczorek. Wystawy SEZON zaistniały wtedy w obiekcie Centrum Edukacji Kulturalnej. W 2004 roku, po połączeniu kłodzkich placówek kultury, powróciły do Kłodzkiego Ośrodka Kultury.

Uczestnicy „dużego” studia plastycznego zdobywali nagrody i wyróżnienia na Wojewódzkich Przeglądach Form Plastycznych w Kłodzku (1998, 1999), Dolnośląskim Przeglądzie Twórczości Amatorskiej WALOR w Dzierżoniowie (począwszy od debiutu w 2004 roku).
W 2014 na przeglądzie WALOR otrzymali osiem nagród i wyróżnień, w 2016 trzy wyróżnienia, w 2019 nagrodę i cztery wyróżnienia.
Wystawiali na Salonach Sztuki Nieprofesjonalnej w Kłodzku, Święcie Sztuk Wszelakich w Lądku Zdroju, Lecie Kwiatów w Otmuchowie.
Swoje prace prezentowali w siedzibie Bractwa Rycerskiego Matki Bożej Królowej Pokoju w Szczytnej (2011) oraz za granicą w Trebur (partnerski powiat Gross-Gerau - Niemcy, 2004), Landškroun (Czechy, 2015), Hradec Králové (Czechy, 2017).
Wystawiali w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kłodzku, Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku oraz pawilonie Podziemnej Trasy Turystycznej w Kłodzku.
Uczestniczyli w wystawach zbiorowych Bogdan Wieczorek i Goście (2013) oraz Darek Koźlik i Goście (2016).
W 2014 i 2015 uczestniczyli w plenerze i wystawiali na wystawie poplenerowej Malowane Kłodzko (pawilon podziemnej trasy turystycznej).  
Brali udział w wystawie Kłodzki impuls, prezentowanej w galerii Na Hradě w Hradcu Králové (Czechy, 2017).
Wystawiali w przestrzeni Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie na wystawie poplenerowej Jaskiniart 2017.
W 2018 w Międzylesiu odbył się plener malarski “dużego” studia i wystawa poplenerowa - Kolory pogranicza.
Prace inspirowane tematem jaskini pokazywane były w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku na wystawie Jaskiniart 2019.

Polecamy w serwisie

stopka UE

Projekt "Budowa innowacyjnych e-usług w Gminie Miejskiej Kłodzko" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 oraz budżetu Gminy Miejskiej Kłodzko

Drogi czytelniku, w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe które pozostawiasz podczas korzystania ze strony klodzko.pl. Dokładne informacje na ten temat oraz na temat plików cookie znajdziesz w klauzuli informacyjnej. Klikając przycisk „OK” lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies. Wyrażenie zgody jest dobrowolne!