Kłodzko - www.klodzko.pl

XIX DZIEŃ AKORDEONU

XIX DZIEŃ AKORDEONU
Data
21.03.2020 18:00 - 20:00
Lokalizacja
Kłodzki Ośrodek Kultury
URL
http://www.centrum.klodzko.pl

Opis

Zapraszamy serdecznie na XIX DZIEŃ AKORDEONU 21 marca (sobota) o godz. 18.00.

To impreza z tradycją wieloletnią. Pomysłodawcą i organizatorem jest nauczyciel dyplomowany prowadzący klasę akordeonu w PSM w Kłodzku.

Ideą przewodnią było prezentowanie słuchaczom możliwości brzmieniowych instrumentu koncertowego oraz możliwości wykonawczych muzyki tworzonej od epoki Baroku po Współczesność.
Repertuar obejmuje szlagiery muzyki klasycznej pisanej na inne instrumenty a transkrybowanej na akordeon, oraz utwory z literatury oryginalnej. Tak będzie również w tym roku. Usłyszymy m.in. arię J. S. Bacha, Taniec z szablami A. Chaczaturiana, Wiosnę z czterech pór roku A. Vivaldiego i oczywiście utwory Piazzoli i Galiano.

W związku z pojawieniem się na rynku obok akordeonu koncertowego, akordeonu cyfrowego, słuchacze mają okazję zapoznać się z nowymi możliwościami tego instrumentu, co doskonale prezentuje Art Acc Duo.

Natomiast nową propozycją programową, po raz pierwszy prezentowaną na Dniu akordeonu, jest występ Amalgalis Duo. W programie koncertu są tez niespodzianki muzyczne, ale zdradzać ich przed koncertem nie będziemy.


Bilety są dostępne w sprzedaży w kasie KOK oraz

w sprzedaży elektronicznej tutaj:
https://iframe109.biletyna.pl/event/view/id/136477

Polecamy w serwisie

informacja o dofinansowaniu z UE

Projekt "Budowa innowacyjnych e-usług w Gminie Miejskiej Kłodzko" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 oraz budżetu Gminy Miejskiej Kłodzko

Drogi czytelniku, w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe które pozostawiasz podczas korzystania ze strony klodzko.pl. Dokładne informacje na ten temat oraz na temat plików cookie znajdziesz w klauzuli informacyjnej. Klikając przycisk „OK” lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies. Wyrażenie zgody jest dobrowolne!