ATRAMENTOWA…

Data
24.11.2019 18:00 - 20:00
Lokalizacja
Kłodzki Ośrodek Kultury
URL
http://www.centrum.klodzko.pl

Opis

Zapraszamy serdecznie na koncert Stanisławy Celińskiej, który odbędzie się 24.11.2019 r. (niedziela) o godz. 18.00 w ramach 25. Festiwalu Teatralnego Zderzenie.

STANISŁAWA CELIŃSKA
ATRAMENTOWA…

„Atramentowa…”(premiera płyty 8 maja 2015) to płyta Stanisławy Celińskiej. Aktorka odgrywa swoją kolejną wspaniałą rolę – pieśniarki, która wie o czym śpiewa i wie jak przyciągnąć słuchacza wykorzystując pełną paletę barw i emocji.

A wszystko zaczęło się od „Atramentowej Rumby”, którą Maciej Muraszko i Marcin Sosnowski napisali specjalnie z myślą o Stanisławie Celińskiej. Razem z latynoamerykańskim zespołem Los Locos artystka zaprezentowała ją w Koncercie Premier 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2009. Dodatkowo warto podkreślić, że występ ten odbył się dokładnie w 40 rocznicę debiutu piosenkarskiego aktorki na VII KFPP Opole 1969 z utworem „Ptakom podobni” (muzyka Roman Orłow i słowa Włodzimierz Ścisłowski). Wówczas przyznano jej wyróżnienie oraz nagrodę za debiut.

Po występie z „Atramentową Rumbą” okrzyknięto Stanisławę Celińską polską  Cesarią Evorą. Aktorka – tak jak kiedyś Cesaria – potrafi zaczarować publiczność swoim charyzmatycznym głosem i pomimo wielu przeciwności oraz trudów - kocha życie.

Na tej wyjątkowej płycie można usłyszeć utwory skomponowane i przygotowane przez uznanych autorów specjalnie dla Stanisławy Celińskiej. Niepowtarzalne teksty do kompozycji Macieja Muraszko napisali: Wojciech Młynarski, Dorota Czupkiewicz oraz Muniek Staszczyk i Marcin Sosnowski. Ponadto Maciej Muraszko zaaranżował na nowo ulubione utwory Artystki, które dzięki nowemu wykonaniu nabrały niezwykłej pogody ducha.

Artystce na płycie towarzyszą wybitni muzycy oraz artyści z Ukrainy. Ciekawym akcentem jest wykonanie przez Stanisławę Celińską znanego przeboju zespołu Hey „Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan” wraz z jej autorką – Katarzyną Nosowską przygotowanego w nowej zaskakującej aranżacji. Ponadto Artystka śpiewa wraz z Muńkiem Staszczykiem przejmującą piosenkę, którą Muniek napisał specjalnie dla niej.

Album ,,Atramentowa…”- Stanisławy Celińskiej ,w czerwcu 2015 r. stał się Złotą Płytą ,po paru kolejnych tygodniach Platynową, na dzień dzisiejszy sprzedaż osiągnęła 60.000 egzemplarzy i album  uzyskał  status podwójnej Płyty Platynowej.

W październiku 2015 r. ukazała się  płyta „Atramentowa…Suplement” z 9 premierowymi nagraniami.

„Atramentowa... Suplement” zawiera niezwykle klimatyczne utwory, zmysłowo – jak zawsze – zaśpiewane przez niepowtarzalną Artystkę. Muzykę do tekstów Doroty Czupkiewicz oraz samej Stanisławy Celińskiej skomponował i zaaranżował producent płyty Maciej Muraszko.

Na płycie znalazły się ponadto dwa wspaniałe covery: nowa odsłona jednego z najbardziej znanych utworów z repertuary Czesława Niemena – „Pod papugami” oraz przebój lat 60-tych – „Manha De Carnaval” (niezapomniany temat z musicalu „Czarny Orfeusz”), do którego polskie słowa napisała Stanisława Celińska.

Wyróżnienia  i nagrody dla płyty:
- Bestseller Empiku - za najlepiej sprzedającą się płytę Polskiego Artysty 2015 r.
- Nominacja do Fryderyków za 2015 rok w kategorii Muzyka Pop.
- status Podwójnej  Płyty Platynowej


W listopadzie 2016 ukazała się kolejna płyta Świątecznie…, która zawiera najpiękniejsze polskie kolędy w nowych aranżacjach Macieja Muraszko oraz 2 piosenki do słów Stanisławy Celińskiej, zaś w styczniu 2017 okazało się, że publiczność i tę płytę przyjęła z zainteresowaniem i album ma już status Złotej Płyty. Reedycja płyty Swiątecznie… miała miejsce w listopadzie 2017 roku i znajdują się na niej  3 nowe kolędy do słów Stanisławy Celińskiej z muzyką Macieja Muraszko.

Repertuar z płyt

Stanisława Celińska - Atramentowa

 • Czerń i biel - sł. Wojciech Młynarski, muz. Maciej Muraszko
 • Czy o kimś ktoś - sł. Dorota Czupkiewicz, muz. Maciej Muraszko
 • Atramentowa rumba - sł. Marcin Sosnowski, muz. Maciej Muraszko
 • Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan (feat. Katarzyna Nosowska) - sł. Katarzyna Nosowska, muz. Katarzyna Nosowska, Paweł Krawczyk, Marcin Zabrocki
 •  Drzwi odemknij - sł. Wojciech Młynarski, muz. Maciej Muraszko, Anna Liv
 • Moje życie, twoje życie - sł. Wojciech Młynarski, muz. Francis Blanche,
 • Obfitość - sł. Dorota Czupkiewicz, muz. Maciej Muraszko
 • Jego portret - sł. Jonasz Kofta, muz. Włodzimierz Nahorny
 • I znowu on - sł. Dorota Czupkiewicz, muz. Maciej Muraszko
 • Nie strasz - sł. Dorota Czupkiewicz, muz. Maciej Muraszko
 • Smuteczku mój - sł. Wojciech Młynarski, muz. Maciej Muraszko
 • Szeptem do mnie mów - sł. Jacek Korczakowski, muz. Jerzy Abratowski
 • Wielka słota (feat. Muniek Staszczyk) - sł. Muniek Staszczyk, muz. Maciej Muraszko
 • Wakacje z deszczem - sł. Kazimierz Szemioth, muz. Hanna Skalska
 • Pieśń cygańska - sł. Papusza, tłum. Jerzy Ficowski, muz. Jerzy Tyszkowski,Stanisława Celińska Atramentowa… Suplement

1.Manha De Carnaval
  muz i sł. Luiz Bonfa i Antonio Maria
  sł.polskie .Stanisława Celińska
2.Za spokojnie
  sł. Dorota Czupkiewicz, muz. Maciej Muraszko
3.Pod papugami
  sł. Bogusław Choiński, Jan Gałkowski, muz. Mateusz Święcicki
4.Wybierz się w drogę
  sł. Stanisława Celińska, muz. Maciej Muraszko
5.Za małe serce
  sł. Stanisława Celińska, muz. Maciej Muraszko
6.Trudny dzień
  sł. Stanisława Celińska, muz. Maciej Muraszko
7.W głębokich cieniach
  sł. Dorota Czupkiewicz, muz. Maciej Muraszko
8.Pomilczenie
  sł. Dorota Czupkiewicz, muz. Maciej Muraszko
9.W imię miłości
  sł. Stanisława Celińska, muz. Maciej Muraszko