Festiwal wrażeń

Data
02.07.2019 12:00 - 27.08.2019 14:00
Lokalizacja
Twierdza Kłodzko - Ścieżka historyczna
URL
http://www.festiwalwrazen.pl

Opis

Baczność!
„Zostań rekrutem XVIII wiecznej Twierdzy Kłodzko” pod takim właśnie hasłem w 2019r po raz kolejny mury XVIII wiecznej Twierdzy Kłodzkiej ożyją. Tym razem dzięki realizowanej w ramach projektu "Festiwal Wrażeń" inicjatywie umożliwiającej odwiedzającym w okresie wakacji turystą odczucie "na własnej skórze" jak dwa wieki temu wyglądała służba w armii pruskiej. Wydarzenia które dla państwa przygotowaliśmy maja charakter interaktywny, umożliwiający w sposób nieszablonowy zgłębić tajniki służby w Kłodzkiej Twierdzy. W każdy wtorek wakacji członkowie stowarzyszenia "47 Pułk Piechoty Pruskiej w Kłodzku" przebrani w historyczne mundury z okresu wojen napoleońskich pomogą Państwu przenieść się w czasie, gwarantując przeżycie wielu niezapomnianych wrażeń.

W kamasze !
Biorąc udział w tych wydarzeniach turysta będzie mógł wcielić się w rolę rekruta piechoty. Rekonstruktorzy w mundurach w bardzo oryginalny sposób przedstawią Państwu funkcjonowanie armii pruskiej w dawnych czasach a zwłaszcza przybliżą każdemu z uczestników szczegóły funkcjonowania Kłodzkiej Twierdzy w czasie jej świetności. W trakcie szkolenia na żołnierza piechoty można będzie zgłębiać tajniki pruskiej musztry, poznać działanie muszkietu oraz (jak przystało na żołnierza) poczuć zapach czarnego prochu. Każdy z uczestników będzie miał również możliwość przejścia pełnego szkolenia na Kanoniera (żołnierz artylerii) i nauczenia się techniki ładowania pruskiej armaty przy użyciu oryginalnych komend. Przewidujemy również przetaczanie armaty na pozycję bojową. Zwieńczeniem szkolenia będzie również pokaz wystrzału armatniego.

To jednak nie koniec atrakcji jakie dla państwa przygotowaliśmy! Po przejściu rekrutacji pojawia się przed Państwem możliwość dokładnego poznania samej Twierdzy. Podczas szkolenia na oficera kwatermistrza będą mieli Państwo okazje poznać zasady funkcjonowania poszczególnych części fortyfikacji w czasie oblężenia. Animator wyjaśni dokładnie dlaczego twierdza była w stanie długo odpierać wrogie ataki, co kryły w sobie schowane w bastionach kazamaty oraz jak wyglądało życie załogi twierdzy podczas jej oblężenia. Oprócz zapoznania się z budową fortecy turysta będzie miał możliwość również zejść do jej podziemi. Takie wrażenia gwarantuje przygotowane dla Państwa szkolenie na minera. W trakcie jego trwania, biorący udział w szkoleniu będą mieli okazję dowiedzieć się, w jaki sposób broniono twierdzy pod ziemią, na czym polegała praca minera, jak budowano miny i kiedy je detonowano. Odważnych śmiałków do pracy pod ziemią czeka również wymarsz do ciemnych korytarzy kontrminowych, w których będą musieli wykonać ważne zadanie.

Żołnierzu, już teraz zgłoś się do służby w twierdzy !

Gra odbywać się będzie w każdy wtorek lipca i sierpnia 2019 w godz.: 12:00 – 14:00
maks. 30 osób/grupę - polecamy rezerwacje pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej Projektu -www.festiwalwrazen.pl