Targi Junior – Senior to impreza, która odbyła się w piątek 30 sierpnia br. na placu pod mostem św. Jana w Kłodzku.

Były m.in. warsztaty ogrodnicze oraz wykłady zakresu sadzenia i pielęgnacji roślin ozdobnych, krzewów, drzew owocowych  oraz z zakresu zielarstwa, były warsztaty kulinarne i kosmetyczne, kiermasz ogrodniczy i produktów regionalnych oraz występy artystyczne.Wydarzenie odbyło się w ramach projektu pn. "Transgraniczna integracja międzypokoleniowa"
Kłodzko w celu wzmocnienia integracji pomiędzy juniorami i seniorami, wspólnie z miastami: Kędzierzyn-Koźle, Świdnica, Czeska Skalica, Hronov i Nachod rozpoczyna realizację polsko-czeskiego projektu „Transgraniczna integracja międzypokoleniowa”. Skierowany jest on do seniorów w wieku 60+ oraz dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Jego celem jest zwiększenie intensywności współpracy społeczności polskiej i czeskiej na dwóch głównych płaszczyznach - transgranicznej oraz międzypokoleniowej.
W ramach projektu, którego realizacja potrwa w latach 2019-2021, w naszym mieście przeprowadzone zostaną m.in.: międzypokoleniowe warsztaty, a także duże wydarzenie integracyjne. Ponadto, Kłodzcy seniorzy i juniorzy będą mogli uczestniczyć w zajęciach u czeskich partnerów oraz w wydarzeniach integracyjnych w Świdnicy, Kędzierzynie-Koźlu, Czeskiej Skalicy, Nachodzie i Hronovie.
Formuła projektu przewiduje uczestnictwo we wszystkich działaniach zarówno seniorów jak i juniorów, przy czym dzieci muszą znajdować się pod bezpośrednią opieką dorosłego uczestnika wydarzeń. Zapraszamy więc babcie i dziadków z wnukami lub innymi dziećmi będącymi ich podopiecznymi.