• Panorama Kłodzka

Porozumienie Sudety 2030

Opublikowano: czwartek, 12, kwiecień 2018

Samorządowcy z Dolnego Śląska w Kłodzku

5 kwietnia w Muzeum Ziemi Kłodzkiej odbyło się walne zgromadzenie sygnatariuszy Porozumienia Sudety 2030. Przyjęto stanowisko w sprawie wykluczenia drogowego południa i południowego zachodu Dolnego Śląska. 106 samorządów postuluje w nim m.in.  budowę S8 od A4 przez Kłodzko i dalej do granicy państwa w Boboszowie oraz rozbudowę i modernizację rozbudowa drogi krajowej nr 8 z Kłodzka do Kudowy-Zdroju. Ponadto w celu usprawnienia komunikacji pomiędzy subregionami jeleniogórskim i wałbrzyskim samorządy oczekują modernizacji i rozbudowy drogi krajowej nr 46 od granicy województwa opolskiego przez Złoty Stok i Kłodzko w celu jej włączenia do projektowanej rozbudowy DK8 (S8). Stanowisko trafi do dyrektora Generalnego Dróg Krajowych i Autostrad i wojewody dolnośląskiego.

Podczas zgromadzenia wystąpił rektor Uniwersytetu Przyrodniczego prof. dr hab. inż. Tadeusz Trziszka, który przedstawił program Dolny Śląsk - Dolina żywności i zdrowia. Z kolei prof. dr. hab. Stanisław Korenik i dr. hab. Alicja Zakrzewska Półtorak z Uniwersytetu Ekonomicznego skupili się na planie prac nad Strategią Rozwoju Sudety 2030 (Uniwersytet Ekonomiczny przy współpracy z samorządami opracuje ten dokument).
– Staram się aktywnie uczestniczyć w pracach nad  Strategia Rozwoju Sudety 2030. Już teraz widać, że ujęte w niej będą bardzo ważne kwestie dla Kłodzka. Mowa tu o drodze ekspresowej łączącej miasto z autostradą i remoncie „ósemki” do granicy z naszymi południowymi sąsiadami – zaznacza burmistrz Kłodzka Michał Piszko. – Oczywiście poruszano są też inne istotne dla nas kwestie. Cieszę się, że mogliśmy gościć w naszym mieście samorządowców z Dolnego Śląska.

walne1

walne2


Do pobrania prezentacje:

 

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

57-300 Klodzko,
Pl. B.Chrobrego1
tel. +48 074 865 46 00
fax: +48 074 867 40 62
E-mail: sekretariat@um.klodzko.pl

BIP: www.um.bip.klodzko.pl/

NIP: 883-10-06-050
REGON: 000526050

Ciekawe strony

serwis internetowy Biuletynu Informacji Publicznej Rada Miejska w Kłodzku Komisje - skład osobowy e puap 240 rewita 240 PGN 240
Kamerki Online w Kłodzku festiwal wrazen Informacja Turystyczna w Kłodzku szlak podziemi rewita 240
sciezka twierdza Podziemna Trasa Turystyczna w Kłodzku Twierdza Kłodzko - serwis internetowy Serwis Internetowy Muzeum Ziemi Kłodzkiej Kryta Pływalnia w Kodzku
Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kłodzku Kłodzkie Bractwo Rycerskie Agencja Mienia Wojskowego Wałbrzyska Strefa Ekonomiczna
Monitor Polski Dziennik Ustaw Wyszukiwarka połączeń kolejowych wyszukiwarka połączeń autobuswych Europa Direct Kłodzko

Drogi czytelniku, w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe które pozostawiasz podczas korzystania ze strony klodzko.pl. Dokładne informacje na ten temat oraz na temat plików cookie i jak je usunąć znajdziesz w klauzuli informacyjnej.

  Klikając przycisk „zgadzam się” lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies. Wyrażenie zgody jest dobrowolne!