Nie wszystek umrę.

Opublikowano: czwartek, 05, październik 2017

,,Nie wszystek umrę.”

Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kłodzku z żalem pożegnało p. Henryka Góreckiego, dyrektora szkoły w latach 1990-1999.

Henryk Górecki zmarł 29 września 2017 r., żył 73 lat.

Wychowankowie mówili o nim: ,,Nasz super wychowawca! Miał fajne powiedzonka i miło się go wspomina”. Pełen życzliwości i dobrego humoru zarażał uśmiechem. Nauczyciel fizyki, który w prosty i klarowny sposób tłumaczył uczniom zawiłe prawa i pojęcia, podając przykłady z codziennego życia.

Był wyjątkowym dyrektorem, który widział w swoich nauczycielach ludzi wykonujących ciężką i odpowiedzialną pracę. Nade wszystko pamiętał jednak o tym, że ,,trzeba być człowiekiem”. Często w rozmowach z nauczycielami padały słowa prośby ,, pomóż, trzeba pomóc”. Czuł się odpowiedzialny za to, jak wychowujemy młode pokolenie. Zdecydowanie podkreślał, że należy wpajać poczucie szacunku dla drugiej osoby.

Cieszył się, jak mury szkoły tętniły życiem. Wspierał przedsięwzięcia sportowe takie jak ALK, której patronował od samego początki, od roku 1993.

Był nauczycielem tego pokolenia, które lubiło ze sobą przebywać, witał uśmiechem starszych i młodszych, znajdował czas choćby na krótką rozmowę. Takim go będziemy pamiętać.

 

Dyrekcja, Pracownicy, Rada Rodziców
Szkoły Podstawowej nr1 w Kłodzku

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

57-300 Klodzko,
Pl. B.Chrobrego1
tel. +48 074 865 46 00
fax: +48 074 867 40 62
E-mail: sekretariat@um.klodzko.pl

BIP: www.um.bip.klodzko.pl/

NIP: 883-10-06-050
REGON: 000526050

Ciekawe strony

serwis internetowy Biuletynu Informacji Publicznej Rada Miejska w Kłodzku Komisje - skład osobowy e puap 240 rewita 240 PGN 240
Kamerki Online w Kłodzku festiwal wrazen Informacja Turystyczna w Kłodzku szlak podziemi rewita 240
Twierdza Kłodzko - Wielki Kleszcz Podziemna Trasa Turystyczna w Kłodzku Twierdza Kłodzko - serwis internetowy Serwis Internetowy Muzeum Ziemi Kłodzkiej Kryta Pływalnia w Kodzku
Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kłodzku Kłodzkie Bractwo Rycerskie Agencja Mienia Wojskowego Wałbrzyska Strefa Ekonomiczna
Monitor Polski Dziennik Ustaw Wyszukiwarka połączeń kolejowych wyszukiwarka połączeń autobuswych Europa Direct Kłodzko

Drogi czytelniku, w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe które pozostawiasz podczas korzystania ze strony klodzko.pl. Dokładne informacje na ten temat oraz na temat plików cookie i jak je usunąć znajdziesz w klauzuli informacyjnej.

  Klikając przycisk „zgadzam się” lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies. Wyrażenie zgody jest dobrowolne!