Ważne wydarzenie dla Kłodzka

Opublikowano: piątek, 29, wrzesień 2017

Wczoraj w Kłodzku, w auli im. Arnošta z Pardubic, odbyła się wyjazdowa sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Radni Sejmiku po raz pierwszy w tej oficjalnej formie odwiedzili Kłodzko. Było to dla miasta ważne wydarzenie z kilku względów.

– Radni Sejmiku Województwa Dolnośląskiego mogli na miejscu przekonać się, z jakimi problemami mierzy się Kłodzko i cały region – mówi burmistrz Kłodzka Michał Piszko. – To istotne, by przy podejmowaniu decyzji na szczeblu wojewódzkim wiedzieć co tak naprawdę jest nam potrzebne.

Wyjazdowa sesja pokazała także, że Kłodzko jest ważnym punktem na mapie Dolnego Śląska. Jest stolicą powiatu odpowiedzialnego w dużej mierze za nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów z Republiką Czeską. Dominującą działalnością w regionie jest turystyka, jednak samorządowcy chcieliby, aby rozwój następował także w innych dziedzinach. Duży wpływ na to mają środki otrzymywane właśnie z Urzędu Marszałkowskiego oraz wspieranie proponowanych rozwiązań.

Obecnie, patrząc z perspektywy całego województwa, dużym problemem dla ziemi kłodzkiej jest komunikacja, a dokładniej rzecz ujmując – droga krajowa nr 8.

Z prośbą o zorganizowanie w Kłodzku wyjazdowej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego wystąpili starosta kłodzki Maciej Awiżeń i burmistrz Kłodzka Michał Piszko.

 

 

 

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

57-300 Klodzko,
Pl. B.Chrobrego1
tel. +48 074 865 46 00
fax: +48 074 867 40 62
E-mail: sekretariat@um.klodzko.pl

BIP: www.um.bip.klodzko.pl/

NIP: 883-10-06-050
REGON: 000526050

Ciekawe strony

serwis internetowy Biuletynu Informacji Publicznej Rada Miejska w Kłodzku Komisje - skład osobowy e puap 240 rewita 240 PGN 240
Kamerki Online w Kłodzku festiwal wrazen Informacja Turystyczna w Kłodzku szlak podziemi rewita 240
Twierdza Kłodzko - Wielki Kleszcz Podziemna Trasa Turystyczna w Kłodzku Twierdza Kłodzko - serwis internetowy Serwis Internetowy Muzeum Ziemi Kłodzkiej Kryta Pływalnia w Kodzku
Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kłodzku Kłodzkie Bractwo Rycerskie Agencja Mienia Wojskowego Wałbrzyska Strefa Ekonomiczna
Monitor Polski Dziennik Ustaw Wyszukiwarka połączeń kolejowych wyszukiwarka połączeń autobuswych Europa Direct Kłodzko

Drogi czytelniku, w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe które pozostawiasz podczas korzystania ze strony klodzko.pl. Dokładne informacje na ten temat oraz na temat plików cookie i jak je usunąć znajdziesz w klauzuli informacyjnej.

  Klikając przycisk „zgadzam się” lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies. Wyrażenie zgody jest dobrowolne!