Transgraniczna promocja Twierdzy Kłodzkiej i Nachodu

Utworzono: czwartek, 18, grudzień 2014

Projekt ma za zadanie podniesienie poziomu wiedzy o pograniczu polsko-czeskim (Kłodzku, w tym głównie Twierdzy Kłodzkiej, Nachodzie) oraz polepszenie jakości obsługi ruchu turystycznego w obiektach turystycznych. Ze względu na położenie miasta w centrum regionu, u zbiegu szlaków turystycznych Ziemi Kłodzkiej oraz międzynarodowych tras, liczba turystów odwiedzających miasto oraz twierdzę stale rośnie. Brak wielojęzycznych oznaczeń i materiałów nie pozwalał należycie wykorzystywać olbrzymiego potencjału drzemiącego w twierdzy kłodzkiej. Aby poprawić jakości obsługi turystów w ramach projektu przygotowane zostały wielojęzyczne materiały (folder o Kłodzku i Nachodzie - wykorzystywany do promocji m.in. na imprezach targowych, podczas imprez u partnera czeskiego, mapa/plan twierdzy - udostępniana turystom podczas zwiedzania obiektu), wielojęzyczne tablice kierunkowo-informacyjne z opisami obiektów na twierdzy oraz gadżety związane z twierdzą kłodzką.

Dzięki materiałom powstałym w Projekcie mieszkańcy oraz turyści mają okazję wzbogacić wiedzę o pograniczu, a mieszkańcy mogą się dowiedzieć więcej o swoim mieście partnerskim.

Wspólny folder o Kłodzku i Nachodzie przybliża mieszkańcom walory turystyczne obu miejscowości oraz zachęca do odwiedzenia Twierdzy Kłodzkiej. Mapa rozdawana na twierdzy znacznie ułatwia zwiedzanie obiektu, a w szczególności turystom zagranicznym. Wielojęzyczne tablice znacznie usprawniają i poprawiają jakość obsługi turystów krajowych oraz zagranicznych oraz ułatwiają zwiedzanie Twierdzy Kłodzko i pozwalają na poznanie jej historii i obiektów wchodzących w skład kompleksu.


Wszystkie działania zrealizowane w Projekcie zwiększają grono odbiorców oferty, potęgują konkurencyjność regionu i łagodzą jego peryferyjny charakter. Materiały dostępne są po obu stronach granicy, co pozwala na dotarcie do większej liczby potencjalnych odbiorców oferty, a wzajemna wymiana informacji pozwala na wspólną promocję regionów po obu stronach granicy co oznacza lepsze poznanie sąsiadów i jest podstawą do dalszej współpracy.

Całkowita wartość projektu: 30 000,00 euro
Kwota dofinansowania: 25 500,00 euro tj.  85 % z całego budżetu

 

Mikroprojekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007-2013.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

57-300 Klodzko,
Pl. B.Chrobrego1
tel. +48 074 865 46 00
fax: +48 074 867 40 62
E-mail: sekretariat@um.klodzko.pl

BIP: www.um.bip.klodzko.pl/

NIP: 883-10-06-050
REGON: 000526050

Ciekawe strony

serwis internetowy Biuletynu Informacji Publicznej Rada Miejska w Kłodzku Komisje - skład osobowy e puap 240 rewita 240 PGN 240
Kamerki Online w Kłodzku festiwal wrazen Informacja Turystyczna w Kłodzku szlak podziemi rewita 240
Twierdza Kłodzko - Wielki Kleszcz Podziemna Trasa Turystyczna w Kłodzku Twierdza Kłodzko - serwis internetowy Serwis Internetowy Muzeum Ziemi Kłodzkiej Kryta Pływalnia w Kodzku
Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kłodzku Kłodzkie Bractwo Rycerskie Agencja Mienia Wojskowego Wałbrzyska Strefa Ekonomiczna
Monitor Polski Dziennik Ustaw Wyszukiwarka połączeń kolejowych wyszukiwarka połączeń autobuswych Europa Direct Kłodzko

Drogi czytelniku, w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe które pozostawiasz podczas korzystania ze strony klodzko.pl. Dokładne informacje na ten temat oraz na temat plików cookie i jak je usunąć znajdziesz w klauzuli informacyjnej.

  Klikając przycisk „zgadzam się” lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies. Wyrażenie zgody jest dobrowolne!