Spotkanie z seniorami

Utworzono: piątek, 06, marzec 2015

Seniorzy chcą wiedzieć, co dzieje się w mieście. Starają się być na bieżąco, ale też są dobrymi obserwatorami. Stąd podczas spotkania z burmistrzem Kłodzka Michałem Piszko tak chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami, ale również pytali o nurtujące ich kwestie.

Pojawiły się tematy związane z zabezpieczeniem niektórych nieruchomości, które nie dość, że szpecą, to jeszcze stanowią niebezpieczeństwo dla przechodniów. Część budynków, o których była mowa jest dobrze znana burmistrzowi i pracownikom urzędu miasta,  jednak problem stanowi własność nieruchomości. Większość z nich jest w rękach prywatnych. Burmistrz zaznaczał, że dokładnie przyjrzy się tym, które należą do Gminy Miejskiej Kłodzko.

Seniorzy prosili o bardziej dostosowany do ich potrzeb lokal, w którym siedzibę miałby Związek Emerytów i Rencistów. I w tej kwestii burmistrz wykazał chęć współpracy. Padły nawet pewne propozycje, ale to trzeba jeszcze dokładnie ustalić.

Kolejną kwestią, na którą wszyscy zwrócili uwagę, jest czystość miasta. Zresztą jest to problem, nad którego rozwiązaniem od pewnego już czasu pracują burmistrz miasta i radni. Wkrótce na nowo będzie wyłaniana firma sprzątająca, nie będzie można pozwolić choćby na to, by inny podmiot zajmował się zielenią, a inny chodnikami czy ulicami. Dodatkowo magistrat chce wpłynąć na właścicieli psów, by ci sprzątali po swoich pupilach.
Seniorzy byli także zainteresowani dostępem do informacji o pracy urzędu i o tym, co dzieje się w mieście. Cyklicznie pojawiać się będzie biuletyn informacyjny, który powinien rozwiązać tę  kwestię.
Burmistrz obszernie tłumaczył także obecną sytuację miasta...

Spotkanie odbyło się w czwartek (5 marca br.) w Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

57-300 Klodzko,
Pl. B.Chrobrego1
tel. +48 074 865 46 00
fax: +48 074 867 40 62
E-mail: sekretariat@um.klodzko.pl

BIP: www.um.bip.klodzko.pl/

NIP: 883-10-06-050
REGON: 000526050

Ciekawe strony

serwis internetowy Biuletynu Informacji Publicznej Rada Miejska w Kłodzku Komisje - skład osobowy e puap 240 rewita 240 PGN 240
Kamerki Online w Kłodzku festiwal wrazen Informacja Turystyczna w Kłodzku szlak podziemi rewita 240
sciezka twierdza Podziemna Trasa Turystyczna w Kłodzku Twierdza Kłodzko - serwis internetowy Serwis Internetowy Muzeum Ziemi Kłodzkiej Kryta Pływalnia w Kodzku
Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kłodzku Kłodzkie Bractwo Rycerskie Agencja Mienia Wojskowego Wałbrzyska Strefa Ekonomiczna
Monitor Polski Dziennik Ustaw Wyszukiwarka połączeń kolejowych wyszukiwarka połączeń autobuswych Europa Direct Kłodzko

Drogi czytelniku, w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe które pozostawiasz podczas korzystania ze strony klodzko.pl. Dokładne informacje na ten temat oraz na temat plików cookie i jak je usunąć znajdziesz w klauzuli informacyjnej.

  Klikając przycisk „zgadzam się” lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies. Wyrażenie zgody jest dobrowolne!