Wydarzenie

Tytuł:
Festiwal Wrażeń
Data:
12:00 02.07.18 - 14:00 21.08.18

Opis

W ramach nietradycyjnej, interaktywnej przygody wraz z animatorami w strojach historycznych związanych z postaciami historycznymi lub legendarnymi (m.in. kat kłodzki - Christopher Kühn czy też legendarna założycielka miasta Kłodzko - Valeska...) przeniesiemy Państwa, w odległe czasy średniowiecza. Sprawimy by na kilka chwil zapomnieli Państwo o codziennym życiu i dali się porwać urokowi i magii dawnej epoki. Gwarantujemy, że nie będą Państwo chcieli szybko odjeżdżać, za to chętnie odwiedzą Nas ponownie. Wszystkie występy oraz pokazy tańców, walk oraz różnego rodzaju konkurencje mają na celu pokazanie życia codziennego w dawnym Kłodzku. Będzie można poznać tradycje, zwyczaje, obrzędy panujące w Kłodzku i okolicach – zobaczymy miasto pracujące i bawiące się.

tajemnicze podziemia

Tajemnicze podziemia

CO NA NAS CZEKA?

zabawy plebejskie ze średniowiecza
Przygotowaliśmy dla Państwa różnego rodzaju zabawy plebejskie, w których publiczność może uczestniczyć.

Mini turniej rycerski na bezpieczne miecze

stanowisko katowskie, przy którym każdy może stracić głowę
posłuchamy o narzędziach do wymierzania kary oraz karach stosowanych w dawnym Kłodzku. Ochotników zakujemy w dyby, przy których będzie można zrobić okolicznościowe zdjęcie z katem.

nauka tańców średniowiecznych
Nauczymy się tańców mieszczańskich takich jak maltański czy angielski zwany "wodą".

warsztaty rzemieślnicze, które przybliżą średniowieczne zawody oraz historię i tradycje regionu pogranicza.

warsztaty z łucznictwa
strzelanie z łuku pod okiem doświadczonego instruktora.

quizy historyczne
choć od XIVw językiem urzędowym był niemiecki, to jednak mieszczanie używali języka czeskiego..a można w Kłodzku było usłyszeć też język węgierski, polski czy też flamandzki. Co oznaczają czeskie: nožki czy kapsa..?

prezentacja strojów, uzbrojenia, a także życia jarmarcznego w średniowieczu.

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

57-300 Klodzko,
Pl. B.Chrobrego1
tel. +48 074 865 46 00
fax: +48 074 867 40 62
E-mail: sekretariat@um.klodzko.pl

BIP: www.um.bip.klodzko.pl/

NIP: 883-10-06-050
REGON: 000526050

Ciekawe strony

serwis internetowy Biuletynu Informacji Publicznej Rada Miejska w Kłodzku Komisje - skład osobowy e puap 240 rewita 240 PGN 240
Kamerki Online w Kłodzku festiwal wrazen Informacja Turystyczna w Kłodzku szlak podziemi rewita 240
sciezka twierdza Podziemna Trasa Turystyczna w Kłodzku Twierdza Kłodzko - serwis internetowy Serwis Internetowy Muzeum Ziemi Kłodzkiej Kryta Pływalnia w Kodzku
Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kłodzku Kłodzkie Bractwo Rycerskie Agencja Mienia Wojskowego Wałbrzyska Strefa Ekonomiczna
Monitor Polski Dziennik Ustaw Wyszukiwarka połączeń kolejowych wyszukiwarka połączeń autobuswych Europa Direct Kłodzko

Drogi czytelniku, w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe które pozostawiasz podczas korzystania ze strony klodzko.pl. Dokładne informacje na ten temat oraz na temat plików cookie i jak je usunąć znajdziesz w klauzuli informacyjnej.

  Klikając przycisk „zgadzam się” lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies. Wyrażenie zgody jest dobrowolne!