Wydarzenie

Tytuł:
V Forum Tradycji
Data:
11.08.17 - 13.08.17

Opis

W dniach 11-13.08.2017 już po raz piąty odbędzie się w Kłodzku FORUM TRADYCJI. Jak co roku zabytkowe zaułki miasta dzięki barwnym kiermaszom, gwarnym jarmarkom i gościnnym stoiskom zamienią się  w wyjątkowy wehikuł, który porwie mieszkańców i turystów w czasy dziecięcych wspomnień, smaków i wzruszeń.

Jarmark Forteczny z produktami regionalnymi, cykl warsztatów, sceniczne gotowanie, występy zespołów ludowych, koncerty... - to tylko niektóre atrakcje, które czekają na turystów i mieszkańców Kłodzka podczas Forum Tradycji

 

11-13.08.2017 piątek-niedziela [Wyspa Piasek]
10:00 - 18.00 jarmark forteczny
 

13.08.2017 niedziela [skwer przy moście św. Jana]
10:30 - 15.00 sceniczne gotowanie wraz z degustacją
10:30 - 17.30 cykl warsztatów:
- warsztaty piernikarskie
- zabawy z ceramiką - warszaty ceramiczne
- kwiaty z bibuły - warsztaty plastyczne
- biżuteria z makaronu - warsztaty plastyczne
- „mandale” - warsztaty plastyczne
10:30 - 15:00  eliminacje do zawodów łuczniczych
11:00 - 11:20  występ Zespołu Ludowego ,,Skrzynczanki''
11:30 - 12:00  quiz wiedzy dla dzieci
11:30 - 15:00  eliminacje do gry ulicznej
12:00 - 13:20  występ zespołu folkowego z Rumunii
13:30 - 14:00  Folkowe Babki z Roszyc
14:00 - 15:30  Magdalena Topolanek i tradycje piernikarstwa
15:00 - 15:30  finały zawodów łuczniczych i gry ulicznej
15:30 - 16:00  quiz wiedzy dla dorosłych  
17:15  Koncet The Missing Part
18:15  Koncert Jam Band
19:30  Koncet JJ Band
21:00  zakończenie imprezy

 

Zapraszamy na CYKL WARSZTATÓW:

Warsztaty piernikarskie, które poprowadzi Magdalena Topolanek piastunka tradycji piernikarskich z Barda
warsztaty będą polegać na zdobieniu przygotowanych wcześniej pierników. Jednocześnie Pani Magda opowie o tradycji piernikarskiej jaka krzewiła się na naszym terenie.

„Zabawy z ceramiką” - warsztaty ceramiczne
uczestnicy warsztatów pod okiem instruktora wykonają drobne przedmioty, poznając techniki służące do wykonania danego przedmiotu.

„Kwiaty z bibuły”  - warsztaty plastyczne
podczas warsztatów uczestnicy wykonywać będą pod okiem instruktora kwiaty z bibuły.

„Biżuteria z makaronu” -  warsztaty plastyczne
podczas warsztatów uczestnicy będą mogli wykonać biżuterię z wcześniej przygotowanego, kolorowego makaronu.

„Mandale” - warsztaty plastyczne
To niezwykle twórcza letnia zabawa. Uczestnicy pod okiem instruktora wykorzystając elementy natury: kwiaty, liście, korę lub morskie akcenty układać będą mandale tworząc niezwykłe obrazy.

„sceniczne gotowanie”
Panie z koła gospodyń wiejskich z Żelazna gotować będą na scenie potrawy. Każde danie będzie przygotowane w ilości 50 sztuk i rozdane publiczności


weź udział w Grach i zawodach:

„Quiz” dla dzieci i dorosłych   
Zasady gry:  6 - 8 ochotników wchodzi na scenę i wybiera nr pytań o 1 do 100, które zadawane są przez prowadzącego. Quiz prowadzony jest na zasadzie testu wielokrotnego wyboru, czyli A,B,C każdy z uczestników quizu ma tabliczki z literami A,B,C  i każdy sam sobie liczy swoje punkty. Ilość rund to 10. Ten kto ma najwięcej punktów wygrywa główną nagrodę, ale każdy z uczestników dostaje nagrodę pocieszenia

„Zawody i turniej łuczniczy”
Zasady gry: Pod okiem instruktora uczestnicy strzelają do celu, lub miotają historycznymi oszczepami na odległość. Instruktor udziela niezbędnego instruktażu.

„Dydaktyczna uliczna gra uliczna” - zabawa dla dzieci  
Zasady gry: 6 zawodników ustawia się na starcie, kto wyrzuci większą liczbę oczek ten zaczyna. Pola oznaczone są kolorami. Pola czerwone, to pytania, zła odpowiedź tracisz kolejkę, dobra odpowiedź rzucasz ponownie kostką. Pola czarne cofasz się na start, pola zielone to zadania ( przysiady, podskoki, itp.) wykonanie zadania rzucasz jeszcze raz, nie wykonanie zadania cofasz się o wyrzuconą liczbę oczek , pola żółte nie obowiązkowe trudniejsze pytania, jeżeli odpowiesz dobrze możesz wskazać osobę która traci kolejkę. Wygrywa ten kto pierwszy dojdzie do mety. W grze uczestniczy kilka grup, więc również mierzony jest czas dotarcia do mety i w ten sposób wyłonimy zwycięzcę gry.


Zapraszamy na Forum Tradycji
Obecność obowiązkowa!
    

Wykonawcy:

The Missing Part to duet akustyczny założony przez wokalistkę i gitarzystę zespołu Cheap Tobacco- Natalię Kwiatkowską i Roberta Kapkowskiego.
Muzyka, którą wykonują nawiązuje do takich gatunków jak m.in. blues, soul, gospel.
Duet w swoim programie posiada zarówno kompozycje autorskie jak i własne aranżacje muzyków i zespołów takich jak: Eva Cassidy, Etta James, Eric Clapton, Bill Withers, Jimi Hendrix, Bonnie Raitt, Amy Winehouse.

Zespół JAM BAND wykonuje przeboje polskiego rocka, oraz klasyki bluesa, rocka i pop-rocka.W repertuarze zespołu można znaleźć utwory takich wykonawców jak m.in. Dżem, Oddział Zamknięty, Strachy na Lachy, Wilki, T.Love, Breakout, Blues Brothers, Eric Clapton, Jimi Hendrix, Lynyrd Skynyrd, The Rolling Stones, Elvis Presley, The Beatles, i inne.
Skład: Tomek Sawczak – gitara, wokal, Marek STINGU Popów – gitara, wokal, Adam Moszyński – perkusja, Andrzej Stagraczyński - bas
 
JJ Band – zespół z Jeleniej Góry, który w ciągu dziesięciu lat działalności zdobył miano jednego z najlepszych bluesowych zespołów w Polsce, a także szereg nagród festiwalowych. W 2003 roku zespół nagrał swoją pierwszą płytę „Good Day for the Blues”, a w 2004 roku odbyła się premiera albumu „Searching For The Blues”. W 2010 roku ukazała się szczególna płyta „JJ Band i Przyjaciele - Blues” z utworami Tadeusza Nalepy, nominowana do nagrody Fryderyka. Wszystkie trzy płyty uzyskało miano płyty roku w ankiecie czytelników pisma „Twój Blues”. Dwukrotnie czytelnicy uznali zespół za Zespół Roku. JJ Band to niewątpliwa uczta muzyczna, wielka radość grania i dobra zabawa.
Skład: Jacek Jaguś –wokal, gitara,  Bartek Łęczycki – harmonijka, Piotr Michalak – piano, hammond, Andrzej Stagraczyński – bas, Bartosz Niebielecki – perkusja.

 

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

57-300 Klodzko,
Pl. B.Chrobrego1
tel. +48 074 865 46 00
fax: +48 074 867 40 62
E-mail: sekretariat@um.klodzko.pl

BIP: www.um.bip.klodzko.pl/

NIP: 883-10-06-050
REGON: 000526050

Ciekawe strony

serwis internetowy Biuletynu Informacji Publicznej Rada Miejska w Kłodzku Komisje - skład osobowy e puap 240 rewita 240 PGN 240
Kamerki Online w Kłodzku festiwal wrazen Informacja Turystyczna w Kłodzku szlak podziemi rewita 240
Twierdza Kłodzko - Wielki Kleszcz Podziemna Trasa Turystyczna w Kłodzku Twierdza Kłodzko - serwis internetowy Serwis Internetowy Muzeum Ziemi Kłodzkiej Kryta Pływalnia w Kodzku
Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kłodzku Kłodzkie Bractwo Rycerskie Agencja Mienia Wojskowego Wałbrzyska Strefa Ekonomiczna
Monitor Polski Dziennik Ustaw Wyszukiwarka połączeń kolejowych wyszukiwarka połączeń autobuswych Europa Direct Kłodzko

Drogi czytelniku, w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe które pozostawiasz podczas korzystania ze strony klodzko.pl. Dokładne informacje na ten temat oraz na temat plików cookie i jak je usunąć znajdziesz w klauzuli informacyjnej.

  Klikając przycisk „zgadzam się” lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies. Wyrażenie zgody jest dobrowolne!