LIMANOWA NOWYM MIASTEM PARTNERSKIM!

Utworzono: czwartek, 09, sierpień 2018

Krąg przyjaciół Kłodzka się powiększa. 21 lipca, podczas Dni Limanowej, Burmistrz Miasta Kłodzka Michał Piszko wraz z Burmistrzem tego pięknego miasta Władysławem Biedą podpisali umowę partnerską. Oczywiście samo zatwierdzenie partnerstwa jest owocem kontaktów, jakie mamy z Limanową od dłuższego już czasu.

Współpraca między naszymi miastami ma opierać się na wymianie doświadczeń na szczeblu samorządowym, podejmowaniu wspólnych społecznych inicjatyw. Nasza przyjaźń będzie także wyrażać się na kanwie kultury i sztuki, nauki, oświaty i wychowania, turystyki i rekreacji oraz sportu, gospodarki, ochrony środowiska, a także ochrony zdrowia i bezpieczeństwa obywateli.

Podczas Dni Limanowej w mieście gościły także delegacje z Dolnego Kubina (Słowacja), Wathlingen (Niemcy), Truskawca (Ukraina) oraz Nagykallo (Węgry). Była to dobra okazja do nawiązania kontaktów. Jednym z punktów wspólnych spotkań była prezentacja inwestycji i kierunków rozwoju miast.

Limanowa położona jest w centralnej części Beskidu Wyspowego. Miasto pięknie wkomponowuje się w otoczenie. Znajduje się w niewielkiej kotlinie otoczonej górami Beskidu Wyspowego należącego do Karpat Zewnętrznych. Potoki: Starowiejski, Jabłoniecki i Mordarka tworzą tutaj rzekę Sowlinę, która odprowadza wody do Łososiny, lewobrzeżnego dopływu Dunajca. Bezpośrednio nad miastem od strony północnej wznoszą się: Łysa Góra (780,6 m n.p.m.) i Miejska Góra (715,6 m n.p.m.) wchodzące w skład Pasma Łososińskiego. Zabudowę z pozostałych stron ograniczają stoki: Paproci (640 m n.p.m.), Dzielca (628 m n.p.m.), Lipowego (572 m n.p.m.) i Jabłońca (624 m n.p.m.).

limanowa2

limanowa3

limanowa4

limanowa5

limanowa6

Kontakt z radnym

skontaktuj się ze swoim radnym

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

57-300 Klodzko,
Pl. B.Chrobrego1
tel. +48 074 865 46 00
fax: +48 074 867 40 62
E-mail: sekretariat@um.klodzko.pl

BIP: www.um.bip.klodzko.pl/

NIP: 883-10-06-050
REGON: 000526050

Ciekawe strony

serwis internetowy Biuletynu Informacji Publicznej Rada Miejska w Kłodzku Komisje - skład osobowy e puap 240 rewita 240 PGN 240
Kamerki Online w Kłodzku festiwal wrazen Informacja Turystyczna w Kłodzku szlak podziemi rewita 240
sciezka twierdza Podziemna Trasa Turystyczna w Kłodzku Twierdza Kłodzko - serwis internetowy Serwis Internetowy Muzeum Ziemi Kłodzkiej Kryta Pływalnia w Kodzku
Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kłodzku Kłodzkie Bractwo Rycerskie Agencja Mienia Wojskowego Wałbrzyska Strefa Ekonomiczna
Monitor Polski Dziennik Ustaw Wyszukiwarka połączeń kolejowych wyszukiwarka połączeń autobuswych Europa Direct Kłodzko

Drogi czytelniku, w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe które pozostawiasz podczas korzystania ze strony klodzko.pl. Dokładne informacje na ten temat oraz na temat plików cookie i jak je usunąć znajdziesz w klauzuli informacyjnej.

  Klikając przycisk „zgadzam się” lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies. Wyrażenie zgody jest dobrowolne!