• Życzenia świąteczne

Atrakcje regionów

Utworzono: poniedziałek, 21, maj 2018

W ramach projektu „Festiwal wrażeń” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020 w dniach 18-20 maja br. miasto Kłodzko uczestniczyło w Targach Turystyki Weekendowej „Atrakcje Regionów”. Targi odbyły się w dniach 18-20 maja 2018 r. w Chorzowie w samym sercu województwa Śląskiego, którego mieszkańcy są bardzo aktywni turystycznie i niejako już tradycyjnie, bardzo często realizują model spędzania wolnego czasu oparty o aktywny wypoczynek i turystykę regionalną.

Głównym celem naszego udziału w targach turystycznch była promocja regionu pogranicza polsko-czeskiego i jego dziedzictwa oraz zachęcenie odwiedzających do udziału w zaplanowanych na najbliższym sezonie imprezach w ramach Festiwalu wrażeń ale promowane były również atrakcje turystyczne miasta.

Pracownicy Wydziału Rozwoju Urzędu Miasta w Kłodzku zadbali o to aby wszyscy zdobyli jak najdokładniejszą informacje i nuikt nie odszedł z pustymi rękami. Największą popularnością cieszyła się ulotka "Szlakiem kłodzkich zabytków dla dzieci", która otrzymała także wyróżnienie w konkursie na najlepsze wydawnictwo promocyjne regionów i miast WEEKEND Z DZIECIEM. Zainteresowanie wzbudziły również inne broszury: szlakiem zabytków sakralnych, Twierdza Kłodzko czy Podziemna Trasa Turystyczna. Odwiedzający chętnie sięgali po plan miasta oraz gadżety.

Na targach prezentowali się wystawcy z różnych regionów Polski, a także z zagranicy. Organizatorzy wydarzenia zadbali aby w czasie trwania wydarzenia było kolorowo, ciekawie i różnorodnie. Tegorocznym targom towarzyszyły liczne konkursy i występy.

Wydarzenia zaproponowane w ramach Festiwalu wrażeń oraz Oferta turystyczna miasta cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród ogromnej ilości odwiedzających nasze stoisko gości - aktywnych mieszkańców Śląska, dla których region pogranicza kłodzkiego z uwagi na różnorodność atrakcji i bliskie położenie staje się z roku na rok coraz bardziej interesująca.

W ramach Projektu "Festiwal wrażeń" zaplanowano jeszcze udział miasta Kłodzko w Targach Turystycznych w kolejnych latach Projektu, a więc w roku 2019 oraz 2020.

 

 

Głównym celem czesko – polskiego projektu Festiwal wrażeń jest zaproponowanie gościom w okresie letniego sezonu turystycznego, jak największej ilości różnorodnych wrażeń związanych z kulturowym przesłaniem regionu. Tematami przedmiotowych imprez zapewniających wrażenia będą osobowości, historia wojskowości oraz tradycja. Festiwal wrażeń realizowany będzie przez okres trzech lat na stronie czeskiej i polskiej. Każdego roku imprezy koncentrowały się będą na jednym z podanych powyżej motywów. Ogółem będziecie mieli możliwość odwiedzić 27 miejsc. W roku bieżącym /2018/ zaprezentuje się dziesięć miejsc. Każda z włączonych do projektu atrakcji turystycznych, przygotuje na okres sezonu program wrażeń, który będzie regularnie powtarzany przez jeden dzień w tygodniu przez okres wakacji letnich /lipiec-sierpień/. Program ukierunkowany będzie na temat osobowości, które żyły bądź tworzyły na obszarze pogranicza. W Kłodzku w ramach Projektu zaprezentuje się Podziemna Trasa Turystyczna.

interreg

Kontakt z radnym

skontaktuj się ze swoim radnym

Galeria zdjęć

Kontakt z nami

57-300 Klodzko,
Pl. B.Chrobrego1
tel. +48 074 865 46 00
fax: +48 074 867 40 62
E-mail: sekretariat@um.klodzko.pl

BIP: www.um.bip.klodzko.pl/

NIP: 883-10-06-050
REGON: 000526050

Ciekawe strony

serwis internetowy Biuletynu Informacji Publicznej Rada Miejska w Kłodzku Komisje - skład osobowy e puap 240 rewita 240 PGN 240
Kamerki Online w Kłodzku festiwal wrazen Informacja Turystyczna w Kłodzku szlak podziemi rewita 240
sciezka twierdza Podziemna Trasa Turystyczna w Kłodzku Twierdza Kłodzko - serwis internetowy Serwis Internetowy Muzeum Ziemi Kłodzkiej Kryta Pływalnia w Kodzku
Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kłodzku Kłodzkie Bractwo Rycerskie Agencja Mienia Wojskowego Wałbrzyska Strefa Ekonomiczna
Monitor Polski Dziennik Ustaw Wyszukiwarka połączeń kolejowych wyszukiwarka połączeń autobuswych Europa Direct Kłodzko

Drogi czytelniku, w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe które pozostawiasz podczas korzystania ze strony klodzko.pl. Dokładne informacje na ten temat oraz na temat plików cookie i jak je usunąć znajdziesz w klauzuli informacyjnej.

  Klikając przycisk „zgadzam się” lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies. Wyrażenie zgody jest dobrowolne!